خانه / آشنایی با کیش / نکات بهداشتی سفر که باید رعایت کنید!

نکات بهداشتی سفر که باید رعایت کنید!

مسافرت، به علت استراحت کم، خراش راه، تغییر شرایط شیره و هوایی و تهیه آب و مخارج غذایی از منابع متلون در كشورها و روستاهای مختلف معبر سفر، کاهش مقاومت بدن را به همراه دارد قدس دوباره یافتن و گم كردن طرفی مسافر بیش از سایر مواقع درب معرض بیماریها قرار می گیرد و عوامل خطر آفرین متجاوز و كم از همیشه او را احاطه می کنند.

لذا رعایت ضوابط و نکات ایمنی و بهداشتی ضرورت بیشتری می یابد و با حساسیت مضاعف باید مورد توجه قرار گیرد.

عيد نوروز فرصت مناسبی بابت مسافرت می باشد ، البته درون صورت لاوجود رعايت نکات صحی در حين سفر و نيز تامين آب و موادغذايی از منابع گوناگون صفا بعضا نا ايمن موجود در طول مسير ، احتمال ابتلا به بيماريهای عفونی و مسموميتهای غذايی را در افراد بالا می رود .

در ادامه این مطلب شما را با نکات بهداشتی سفر آشنا می کنیم.

بهداشت در سفر (2)

نکات بهداشتی در سفر

مهم ترین ذریه رعایت بهداشت فردی در سفر، شستشوی مداوم دست ها با آب گرم و صابون است. این کار باعث می شود میکروب ها فضای رشد نداشته باشند حتما قبلا از مصرف غذا و خوراکی و بعد از خارج كسرشان یافتن از دستشویی این کار را به شق مداوم نهایت و آغاز بدهید.

پس از شست‌وشو هم باید دست‌ها را با یک حوله تمیز یا دستمال کاغذی خشک کنید.

در طول سفر هم از نفع خرج بسیار شهد اندوه نکنید تا پوست خشک نشود، مرطوب بماند، رنگ و رخساره پوست روشن بماند و از قله درد جلوگیری شود. یک راه دیگر هم هم گام داشتن یک پک تشکیل شده از سرم، ژل وزین شوینده های مخصوص غشا می باشد تا بتوانید داخل طول سفر كهنه كردن دم ها استفاده کنید.

تغذیه : مهم ترین رکن دوران سفر

آب آشامیدنی

 آب آشامیدنی خود را از منابع مطمئن تهیه نمایید. با توجه به کیفیت فوق آبهای زیرزمینی در مناطق کویری، شبکه عمومی آب آشامیدنی طبس، با ایستگاههای فراوان برداشت آب در سطح شهر، طراحی و اجرا شده که آب آشامیدنی با کیفیت شیمیایی مطلوب را در اختیار اهالی و مسافرین می گذارد.

پیشنهاد می شود آب آشامیدنی نمایان شدن را حتما از ایستگاههای برداشت آب تامین کنید. گهر ییلاقهای اطراف شهر نیز بهترین منبع تهیه آب آشامیدنی، شبکه های لوله کشی روستایی است که تحت کنترل و نظارت خانه هلا بهداشت بوده و آب بهداشتی مورد نیاز ساکنین محل را تامین می نماید.

بهداشت در سفر (3)

رستوران ها

یکی دیگر از شایع ‌ترین منبع مشکلات تغذیه ‌ای در طول سفر، مصرف ماء آشامیدنی آلوده است که معمولا به علت یخ‌های آلوده و بدون محافظی است که غالبا دریتیم فضای باز خریداری و خریداری می‌شود و بیشترین آلودگی را جذب می‌کند.

غذاهایی که دارای گوشت سرد، پنیر و سس باشند معمولا مستعد رشد باکتری‌ها به شمار می‌روند. ‌غذاهای دریایی خیلی در معرض مشکل هستند پندپذیر در صورت ناطاهر پیوستن مرتبط شدن باعث بروز مشکلات روده‌ای می شوند.

همچنین باید از مصرف مواد لبنی غریبه پاستوریزه مانند شیر، پنیر و ماست در طول سفر خودداری کنید. در مورد ماده ها مخدرها(هروئین و ) تازه مانند گیاه و میوه هم توجه سره ای داشته باشید تا از هرجایی تهیه نکنید. در کل بهترین حالت این است که خودتان مواد اولیه مرغوب داشته باشید صمیمیت روند پخت یادكرد حافظه آموزش تهیه غذا را خودتان انجام دهید تا کمترین احتمال نمود آشكار شدن بیماری را داشته باشید.

حتی الامکان انزجار مصرف سالاد و تره در رستورانها خودداری کنید.

بهداشت در سفر (4)

بهداشت جمعی و به خاطر سپردن و از محیط زیست

  •  از ریختن خاكروبه دراماکن و راهها عمومی مجرد و متاهل بی مانند خودداری نمایید.
  •  زباله‌های خود را در طول سفر، تو :حرف اندرون کیسه‌های نایلون نگهداری و در اولین ظرف خاكروبه بریزید.
  •  از تعویض روغن در حاشیه جاده نچ و ییلاقها بریده خودداری کنید.
  •  جهت پیشگیری از بیماریهای پوستی، هنگام اقامت در هتل، حتی الامکان از ملافه و وسایل شخصی استفاده نمایید.
  • سیگار کشیدن در مراکز زیارتی، اماکن عمومی و وسایل نقلیه همگانی، تجاوز به حقوق عمومی جامعه محسوب می شود و از نظر قانونی نیز ممنوع است. از این عمل غیر اخلاقی جدا خودداری کنید.
  • توقف مکرر گوهر مسیر راه برای استراحت و رفع خستگی، نیرو توانایی رانندگی و آمادگی راننده جهت مقابله با خطرات احتمالی را افزایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *