خانه / جاهای دیدنی قشم / دیدنی های قشم

دیدنی های قشم

از طرف دیگر در این جزیه ما درخت زار حرا و بك های مانگرو را می بینیم که زیستگاه گونه های نوع به نوع و همگون جانوری و پرندگان نادر است. که برای علاقه مندان به طبیعت گردی و پرنده نگری می تواند فرصت خوبی را فراهم کند. تور های پرنده نگری می توانند آبخست قشم را به عنوان یک مقصد برتر پرنده نگری به دیگران معرفی کنند. قشم این فرصت را برای هر گردشگری فراهم می کند که از گونه های جانوری متحسن دید کند. از جمله این که شما می توانند برای ابصار دلفین ها با قایق به عزت تری بروند. در ادامه قصد داریم تا جاهای دیدنی قشم را برای شما معرفی کنیم. دیدنی های قشم از هر نظر زیبا است.

دیدنی های قشم

لاکپشت های عقابی از دیگر جانوارنی هستند که در قشم زندگی می کنند و برای هر تماشاگر جذاب و زیبا محسوب می شوند.اما شاید یکی از دیدنی ترین مناطق قشم دره ستارگان و دره تندیس ها باشد. شما بی خبری خیال می کنید که در یک سیاره کهکشانی گام گذاشته اید . مناطقی را می بینید که انگار در یک سیاره كریه پا گذاشته اید.ورزشهای آبی چون غواصی با قیمت هایی که مشابه آن را در هیچ کشوری دیگری از جهان نمی توانید تجربه کنید در دیواره های زیبای مرجانی از دیگر جاذبه هایی است که علاقمندان به طبیعت گردی را به آبخو قشم می کشاند.

غار نمک:

در فاصله ۹۰کیلومتری شهر قشم، در بخش انتهایی جنوب غربی آبخو ( تقریبا به موازات ساحل جنوبی ) کوه گنبدی شکل به بالا ۲۳۷ متر از سطح آبرو غار نمک قرار دارد.
وجود رگه های سفید نمک بر بدنه این کوه از دور منظره ای جالب و دیدنی را نمایان می سازد .فاصله لجام غار نمک از جاده همجوار ساحل یم زهاب حدود ۲ کیلومتر است که توصیه می شود با پای پیاده پیموده شود. درون غار نمک به ویژه در اعماق آن، تاریک است و برای نظاره استالاکیت های بلورین نمک نیاز به چراغ قوه پرنور است. سقف غار نمک را قندیل های مرمرین و بلورین در اشکال یكسان پوشش داده اند و تابلو ای بدیع به نیستی آورده اند.

دیدنی های قشم

جریان آب نمک در کف غار نیز از منظره های دلپذیر غارهای نمکی آداك قشم است. رطوبت هوای آبخو و نفوذ آب در غارها سبب فروچکیدن آب نمک پری شده بر بدنه قندیل ها می شود و شکل آن را پیوسته تغییر می دهد. از دل کوه نمکدان یک جریان آب زیر زمینی دائمی می جوشد و راه را به خارج می گشاید که پس از حل کردن نمک در مسیر حرکت خود به صورت چشمه نمک در دامنه کوه ظاهر می شود و در گودال مقابل خود حوضچه ای اصلی به رنگ سفید به حیات می آورد.

کوه ها و تندیس های قشم:

در جزیره قشم کوه های کم بالا و شگفت انگیز بسیاری حیات دارد که از تحولات دورانی و فروکش آب و بیرون آمدن این کوه ها از دل آب حکایت می کند. سطح این کوه ها را ورقه های مرجانی، اسفنجی و دو کفه ای ها پوشانده اند که این امر موجب حفاظت خاک های نرم شیست و مارن زیر سطح مرجانی شده است.در اثر فعل و انفعالات طبیعی، وزش باد، طوفان های بارش زا، نمادها و تندیس های دیدنی و زیبایی در پلید جزیره پدید آمده است که آبخو قشم و جزایر اطراف آن را از دیگر جزایر خلیج شوالیه متمایز و شگفت انگیز می نماید. این مجسمه های طبیعی را در شکل های گوناگون و عجیب در رجس آبخوست می توان نگرش باصره کرد.

دیدنی های قشم

انجیر معابد یا دار سبز یا درخت لول

از رستنی های شگفت انگیز مناطق حاره، مخصوصا جزایر خلیج فارس، شجر همیشه سبز، شجر لور (معروف به انجیر معابد) است که تاجی بزرگ با ریشه های هوایی متعدد دارد. میوه رسیده نارنجی رنگ دار لور مطبوع و خوراکی است. یکی از زیباترین نهال لور در تم سینتی ( منطقه توریان) قرار دارد و در نزدیکی آن بقعه ای دیدنی با طرح معماری کهن به نام زیارت پیر واقع شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *