خانه / اطلاعات سفر به کیش / در مورد فرودگاه بین المللی کیش بیشتر بدانید
در مورد فرودگاه بین المللی کیش بیشتر بدانید

در مورد فرودگاه بین المللی کیش بیشتر بدانید

امروزه افراد زیادی در دنیا هستند که بنا بر اهداف مختلف دست به سفر میزنند. برخی برای لذت بردن و تفریح کردن و برخی برای سفرهای کاری و یا برای درمان بیماری در کشور و یا شهری دیگر. برای هر کدام از این سفرها یکی از موارد لزوم نوع وسیله ی نقلیه است که امروزه با توجه به پیشرفت راه های ارتباطی و علم حمل و نقل وسایل متعددی برای این امر به وجود آمده است. از جمله این وسایل میتوان به هواپیما و خطوط هواپیمایی اشاره کرد. برای این امر نیاز به مکانی به نام فرودگاه است. هم چنین با ظهور هواپیما شرکت های هواپیمایی متعددی در جای جای کشور پدید آمده اند و فرد میتواند نسبت به اخذ بلیط هواپیما خود برای سفر به این شرکت های هواپیمایی مراجعه کند. در ادامه با مقاله در مورد فرودگاه بین المللی کیش بیشتر بدانید با ما همراه باشید.

 

در مورد فرودگاه بین المللی کیش بیشتر بدانید

در این مقاله میخواهیم در ارتباط با فرودگاه کیش اطلاعاتی چند در اختیار شما قرار دهیم.

در سال ۱۳۴۹ گروهی متشکل از کارشناسان ایرانی و خارجی از جزیره کیش دیدن کردند و این جزیره را مستعد جذب توریست های داخلی و خارجی دیدند لذا اقدام به احداث فرودگاهی در این منطقه کردند. در سال ۱۳۵۷ احداث این فرودگاه کلید خورد و در مرکز جزیره کیش شروع به ساخت فرودگاه بین المللی کیش کردند زیرا در این منطقه از قبل فضای باند فرودگاه وجود داشت. پس از افتتاح فاز یک این فرودگاه افراد زیادی اقدام به مسافرت به این منطقه کردند. اما روند ساخت این فرودگاه به دلیل انقلاب متوقف شد و بعد در سال ۱۳۷۳ از سر گرفته شد. در این سال برای باندهای این فرودگاه چراغ قرار داده شد تا هواپیماها بتوانند در شب پرواز کنند. با خرید هواپیماهای بیشتر و ساخت نهایی این فرودگاه پروازهای متعددی به سمت این جزیره صورت گرفت که باعث شد این فرودگاه به عنوان دومین فرودگاه شلوغ کشور بعد از فرودگاه مهرآباد تبدیل شود.

از جمله شرکت های هواپیمایی فعال در این فرودگاه میتوان به شرکت های هواپیمایی آتا، هواپیمایی اترک، هواپیمایی کاسپین، هواپیمایی ایران ایر، هواپیمایی ایران ایر تور، هواپیمایی آسمان، هواپیمایی کارون، هواپیمایی کیش ایر، هواپیمایی ماهان، هواپیمایی معراج، هواپیمایی قشم، هواپیمایی سپهران، هواپیمایی تابان و هواپیمایی زاگرس اشاره کرد.

همانطور که اشاره شد این فرودگاه یک فرودگاه بین المللی است که پروازهای داخلی را نیز حمایت میکند از جمله مقصدهای داخلی پرواز هواپیماهای این فرودگاه میتوان به تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، بندر عباس، کرمان، اهواز، تبریز، یزد، همدان، بوشهر، رشت، کرمانشاه، ساری، کاشان، گرگان، جم، عسلویه، ارومیه و سنندج اشاره کرد. از این فرودگاه به دبی و مسقط نیز پرواز صورت میگیرد.

در مورد فرودگاه بین المللی کیش بیشتر بدانید

این فرودگاه دارای ۴ ترمینال است که برای پروازهای داخلی و خارجی به صورت ۲۴ ساعته فعال است. ترمینال شماره یک برای پروازهای خروجی و ترمینال شماره دو برای پروازهای ورودی در نظر گرفته شده است.

برای رفتن از فرودگاه به مرکز کیش میتوانید از تاکسی های دربست و یا خطی استفاده کنید هم چنین مینی بوس هایی برای تردد مسافران در نظر گرفته شده است. با این حال باید بدانید که اگر قصد دارید بلیط هواپیما خود را خریداری کنید از وب سایت مستر بلیط برای خرید بلیط استفاده کنید.

این فرودگاه دارای امکانات مفیدی از جمله اورژانس پزشکی، رستوران، پارکینگ، خدمات حمل و بسته بندی بار، خدمات بانکی و صرافی و خدمات پستی است هم چنین فروشگاه هایی برای خرید سوغاتی برای مسافران در نظر گرفته شده است.

در مورد فرودگاه بین المللی کیش بیشتر بدانید

این فرودگاه همه ساله میزبان تعدا کثیری از مسافران داخلی و خارجی است که برای بازدید از طبیعت زیبای این جزیره و هم چنین استفاده از آب و هوای بسیار مساعد این منطقه به این جزیره عزیمت میکنند. این جزیره با دارا بودن از محیط دریایی و مرجان های زیبا یکی از جاذبه های گردشگری پر طرفدار کشور به شمار میرود.

اگر شما نیز مایل هستید تا به این جزیره زیبا سفر کنید بهتر است نسبت به خرید بلیط هواپیما کیش خود اقدام کنید زیرا در زمان های خاص و نزدیک تعطیلات رسمی این خطوط هواپیمایی شلوغ شده و امکان تمام شدن بلیط هواپیماها بسیار زیاد است.

مطلب پیشنهادی

پیش‌نویس خودکار

خرید بلیط هواپیما کیش ارزان

مروارید خلیج فارس، جزیره کیش یکی از زیباترین نقاط ایران می باشد، که از زمان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *