خانه / اطلاعات سفر به کیش / راهنمای سفر به جزیره کیش

راهنمای سفر به جزیره کیش

جزیره کیش
جزیره کیش
ساحل جزیره کیش

جزیره کیش با نام قدیمی قیس یکی از دیدنی ترین نقاط استان هرمزگان و یکی از جزیره های زیبای خلیج فارس است. این جزیره شکلی بیضی مانند دارد وسالانه یک میلیون گردشگر را به خود جذب می کند. جزیره زیبای کیش پیشینه تاریخی قوی ای دارد که به زمان هخامنشیان بر می گردد. تا قبل از گسترش اسلام این جزیره تحت تسلط ایران بوده است. در دوره سلجوقیان کیش به عنوان بزرگترین مرکز تجاری خلیج فارس شناخته می شد و در دوره محمد رضا پهلوی کیش مرکز صید ماهی و مرکز تجارت مروارید بوده است.

جزیره کیش
جزیره کیش

جزیره کیش در ۱۲ کیلومتری کرانه شیبکوه قرار دارد و از توابع استان هرمزگان و شهرستان بندر لنگه است. مردم این جزیره که در جنوب ایران قرار دارد به زبان فارسی و عربی سخن می گویند و دینشان اسلام سنی و شیعه است. این جزیره حدود۲۴۸۱۹ نفر جمعیت دارد. جزیره کیش بیضی مانند با محیط ۲۴ کیلومتر و طول ۱۵۴۳کیلومتر می باشد. بلندترین نقطه این جزیره حدد ۳۵ متر بالاتر از دریا است. این جزیره رودخانه دائمی ندارد و آبش از منابع آب زیر زمینی تامین می شود. این جزیره از راه هوایی تا تهران ۱۰۵۲ کیلومتر و از راه دریایی تا بوشهر۶۷۵کیلومتر فاصله دارد. نزدیک ترین بندر ایران به جزیره کیش بندر چارک است. جزیره کیش آب و هوایی گرم و مرطوب دارد که تحت تاثیر توده های مختلف هوای شمال غربی و جنوبی به کلی خشک و کم باران است .

جزیره کیش
جزیره کیش

بارندگی های این جزیره بیشتر به شکل رگبار در زمستان اتفاق می افتد. باغ های نخل خرما، درخت های بومی،کهور ایرانی، اکالیپتوس، آکاسیا،کنوکارپوس، تاکستان ها ، درختان کمیاب لور و ابریشم از جمله پوشش های گیاهی این منطقه به شمار می روند.

 جزیره کیش
نمایی از ساجل جزیره کیش

کیش یکی از پرطرفتار ترین جزیره ها برای توریست های ایرانی و خارجی است. تعداد زیاد بازدید در سال مسئولان را به این فکر واداشته تا بهترین هتل ها و اقامتگاه هارا در این جزیره تدارک ببینند. هتل پنج ستاره شایگان و هتل پنج ستاره داریوش کیش، هتل پنج ستاره صدف کیش، هتل پنج ستاره شایان کیش، هتل پنج ستاره پارمیس کیش و هتل پنج ستاره ایران کیش چند نمونه از بهترین هتل های واثع در این جزیره است. جزیره زیبای کیش علاوه بر آثار گردشگری طبیعی و در راس همه آنها خلیج نیلگون فارس آثار تاریخی فراوانی نیز دارد که توریست هی زیادی را جذب خود می کند در زیر به اختصار چند نمونه از جاذبه های گردشگری کیش معرفی خواهد شد.

 

شهرباستانی حریره

این شهر در دل غار و کوه های مختلف ساخته شده از زیبا ترین آثار باستانی دنیا است. هر روز تعدادی سکه های تاریخی، ظرف های مسی، سنگ قبر ها و… در این شهر باستانی یافت می شود.

آثار باستانی کیش
شهر باستانی کیش

خانه اعیانی

این خانه یاد اور خانه های چند خانواری و باستانی است و شواهد نشان می دهد مربوط به دوره ایلخانی است.

جزیره کیش
آثار تاریخی جزیره کیش

روستای باغو

این روستا در جنوب غربی جزیره قرار دارد، خاکی حاصلخیز دارد و از انبوه درختان کهنسال و زیبا پوشیده شده است.

کیش
روستای باغو در کیش

شهر زیر زمینی کاریز

این شهر یکی از شگفت انگیز ترین شهر های زیر زمینی است که تا به حال کشف شده است. ۲۵۰۰ سال قدمت دارد و قنات های عجیبی در آن جریان دارد.

آثار تاریخی کیش
شهر زیرزمینی کیش

کشتی یونانی

کشتی به گل نشسته یونانی به عنوان یکی از نماد های گردشگری به حساب می آید. ۸۰ روز برای در آوردن این کشتی از گل تلاش شد که به نتیجه ای نرسید

کشتی یونانی کیش
کشتی یونانی کیش

مطلب پیشنهادی

هتل های 5 ستاره کیش را بشناسیم – قسمت اول

هتل های ۵ ستاره کیش را بشناسیم – قسمت اول

کیش نگین خلیج فارس و جزیره ایی با ساحل‌های بی‌پایان و دریایی با آبی زیبا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *