خانه / اطلاعات سفر به کیش / قوانین رانندگی و کرایه اتومبیل در کیش
کرایه اتومبیل در کیش
کرایه اتومبیل در کیش

قوانین رانندگی و کرایه اتومبیل در کیش

یکی از امکاناتی که در جزیره کیش رونق بسیاری دارد کرایه اتومبیل بدون راننده است، خصوصا برای گردشگرانی که از ترافیک و شلوغی شهر خود خسته شده اند و با رانندگی در بلوارهای خلوت و بسیار زیبای جزیره کیش  لذت برده و بعد از مدت ها رانندگی بی دغدغه و مسرت بخشی را تجربه می کنند. در ادامه این بخش از سری مقالات اطلاعات سفر به کیش پیرامون قوانین رانندگی و کرایه اتومبیل در کیش بیشتر صحبت خواهیم کرد.

کرایه اتومبیل در کیش
کرایه اتومبیل در کیش

در صورت سفر به این جزیره دیدنی و کرایه اتومبیل به یاد داشته باشید که پلیس راهنمایی و رانندگی این جزیره با دوریبن های کنترل سرعت و پلیس نامحسوس همواره رفتار رانندگان را زیر نظر داشته و با رانندگانی که رفتار پرخطر از خود نشان می دهند برخوردی قاطعانه دارند که از جمله آنها می توان به جریمه های سنگین اشاره کرد.

همچنین از این نکته غافل نشوید که شما برای کرایه اتومبیل باید مدارکی مانند گواهینامه، کارت ملی و یک فقره چک جهت ضمانت حتما به همراه خود داشته باشید. پس از ارائه نمودن این مدارک و تنظیم قراردادی بین شما و شرکت کرایه دهنده اتومبیل می توانید خودروی خود را دریافت کنید.

کرایه اتومبیل در کیش
کرایه اتومبیل در کیش

هزینه بنزین نیز به عهده اجاره کننده خودرو است و چنانچه دارای کارت سوخت باشید می‌توانید از آن هم استفاده کنید. دو پمپ بنزین  در مناطق گلدیس و فارور وجود دارند که می توانید از آنها برای بنزین زدن استفاده کنید.

ودیعه خلافی هم بر اساس مصوبه اتحادیه رنت کاران با توجه به تاخیر عوامل اجراییات سازمان به مدت زمان ۲۰ روز کاری از تاریخ عودت خودرو می باشد و تحویل اتومبیل ها نیز معمولا در فرودگاه یا محل اقامت شما صورت می گیرد.

 

قوانین رانندگی در کیش

بدیهی است که سرعت خودروها می بایست برابر با تابلوهای نصب شده باشند و سرعت بالاتر از آنها به‌طور اتوماتیک در سیستم اجرائیات پلیس راهنمایی و رانندگی جزیره کیش ثبت می‌شوند. همچنین با توجه به این نکته که قبوض خلاصی صادر شده فقط مختص جزیره کیش می باشند، ترخیص و خارج کردن خودروها از جزیره منوط به تسویه برگ جریمه‌ها و مبالغ خلافی در سیستم اجرائیات راهنمایی و رانندگی این جزیره خواهد بود.

مطلب پیشنهادی

هتل های 5 ستاره کیش را بشناسیم – قسمت اول

هتل های ۵ ستاره کیش را بشناسیم – قسمت اول

کیش نگین خلیج فارس و جزیره ایی با ساحل‌های بی‌پایان و دریایی با آبی زیبا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *