خانه / اطلاعات سفر به کیش / غواصی در کیش
غواصی در کیش
غواصی در کیش

غواصی در کیش

ریف های مرجانی موجود در شرق جزیره زیبای کیش یکی از غنی ترین قسمت ها می باشد که شامل بهترین سایت های غواصی کشور است. امکان غواصی در تمام طول سال ، وجود سایت های کم عمق و مرکز های آموزشی و تفریحی غواصی از دلایلی هستند که این جزیره را به مرکز غواصی کشور تبدیل کرده اند. در ادامه این بخش از سری مقالات اطلاعات سفر به کیش به برخی از این سایت های غواصی در کیش اشاره می شود.

غواصی در کیش
غواصی در کیش
  • بیگ کورال و ژوراسیک پارک

این سایت با عمق ۶ تا ۸ متر در موقع مد و ۵ متر در هنگام جزر در شرق جزیره واقع شده است. این سایت زیستگاه ماهیانی چون جراح ، دختر ناخدا ، ساردین ، تن ، اژدر ماهی ، موری ایل ، دلقک و سفره ماهیان و حیواناتی مانند لابستر و لاک پشت های پشت سبز و نیز مرجان های طبقاتی می باشد. صخره های زیر آبی زیادی که موجوداتی چون خرچنگ ها ، میگو ها و عنکبوت های دریایی را در خود جای داده اند نیز منظره عالی را به وجود آورده اند. متاسفانه لنگر اندازی و برداشت های غیر مجاز منجر به از بین رفتن پوشش مرجانی این منطقه شده است.

  • ساترن کرک

این سایت که شکافی به عمق ۲۲ متر دارد را می توان در ۳ مایلی جنوب جزیره بازدید نمود. باراکودا ، بلک تیپ ، و خفاش ماهیان از جمله آبزیان این منطقه اند. این سایت به افراد حرفه ای در زمینه غواصی پیشنهاد می شود.

غواصی در کیش
غواصی در کیش
  • کشتی داما

این کشتی سنگالی در سال ۱۳۸۴ به علت آب گرفتگی موتور خانه غرق شد و اکنون با قرار گیری در عمق ۳۳ متری جنوب شرقی جزیره زیستگاه مصنوعی آبزیان و سایتی برای غواصی شده است. باراکودا ، سنگسر ، سرخو ، اژدر ماهیان و خفاش ماهیان از جمله آبزیان این منطقه به شمار می آیند. برای وارد شدن به بدنه این کشتی که بر سمت راست خود قرار دارد باید آموزش های تخصصی دید. ابتدا از پنجره کابین فرماندهی باید وارد شد و بعد از گذشتن از راهروی پشت کابین به آشپز خانه و خوابگاه می رسید.

  • کشتی یونانی

غواصی در اطراف این کشتی که در عمق ۴ تا ۵ متری قرار دارد نیز هیجان انگیز است. خصوصا بازدید از پروانه آن که در عمق ۸ متری دریا قرار دارد. این سایت بهترین سایت ها در موقع وزش باد های شرقی و نامساعد بودن سایت های شرق جزیره می باشد.

غواصی در کیش
غواصی در کیش
  • کلبه هور

در غرب جزیره کیش و در منطقه هور این سایت را که از شمال به جنوب کشیده شده و طول آن به ۸ متر می رسد ، می توان دید. از آبزیان موجود در این منطقه می توان به هامور ، سرخو ، سنگسر ، انواع صدف ها و لاک پشت ها اشاره نمود. یکی از شگفتی های این سایت وجود یک غار به طول ۵ متر در بخش جنوبی آن است که بازدید از آن در موقع مد بسیار پیشنهاد می شود.

  • سایت سمبارون

این سایت زیبا در سمت غرب و بین جزیره کیش ( در فاصله ۱۰ کیلومتری ) و هندورابی ( در فاصله ۷ کیلو متری ) واقع شده است و عمق آن به ۱۰ تا ۱۲ متر می رسد. جریان آب در این قسمت شدید است.

مطلب پیشنهادی

هتل های 5 ستاره کیش را بشناسیم – قسمت اول

هتل های ۵ ستاره کیش را بشناسیم – قسمت اول

کیش نگین خلیج فارس و جزیره ایی با ساحل‌های بی‌پایان و دریایی با آبی زیبا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *