خانه / جاهای دیدنی قشم / جاذبه گردشگری زیبایی به نام جنگل حرا قشم
جاذبه گردشگری زیبایی به نام جنگل حرا قشم
جاذبه گردشگری زیبایی به نام جنگل حرا قشم

جاذبه گردشگری زیبایی به نام جنگل حرا قشم

حرا، نام جنگل‌های شگفت‌انگیزی است که تفاوتی ممتاز با كلیه جنگل‌هایی دارد که تا کنون دیده‌اید. بن درختان جنگل‌های حرا در آب است و در بین مد، شما درختانی را نگرش باصره خواهید کرد که سر از آب خارج آورده‌اند، خیال که واقعا درختانی هستند که در آب غوطه‌ور و پاندول هستند. در ادامه در مطلب جاهای دیدنی قشم در مورد جاذبه گردشگری زیبایی به نام جنگل حرا قشم بیشتر صحبت خواهیم کرد.

جاذبه گردشگری زیبایی به نام جنگل حرا قشم

در تنگه خوران، بین آبخوست قشم و مقداری از استان هرمزگان (فاصله بین ضریبه آداك قشم و اسكله خمیر) قورباغه حرا در گستره‌ای متساوی ۲۰۰ کیلومترمربع آشكار آمده که از رنگارنگی زیستی فرازین برخور است. قورباغه حرا به نادره عبرت اعجاز توقیف بی پروایی كردن شرایط اکولوژی، زیستگاهی امن حیث طیور مهاجر همچون حواصیل بزرگ، اگرت بزرگ، اگرت ساحلی، حواصل هندی، کفچه نوک‌تیز، فتنه انگیز خاکستری، گیلانشاه، کاکائی و …. از محل ها حاره است.

به روایتی این علف هرزه اسطوره‌ای، از اشک چشم آدم روییده است. درختان حرا آب‌شور زی هستند که خلال مد آب طراوت تا كوه در آب فرو می‌رود. با جای پا تصفیه‌ای که در جلد غشا چهره نهال حرا بود دارد، بخش شیرین آب بحر را جذب و نمک آن را دفع می‌کند. درخت حرا در طینت یک کارخانه آب شیرین کن فطری و خدادادی است.

درخت حرا در طینت یک کارخانه آب شیرین کن اصلی و خدادادی است.درخت حرا در قلب یک کارخانه آب شیرین کن نهادین و خدادادی است.گیاهان حرا برگ‌هایی با معلوم بیضی‌شکل و قاعده‌ای باریک (دوکی شکل طرز سبز و براق دارند و پشت برگ‌ها نیز سیاه یا خاکستری‌رنگ است. طول این برگ‌ها ثغور ۵ تا ۵/۷ سانتی‌متر است. برز حرا، بادامی‌شکل است و به یک سرشیر باریک منجر می‌شود.

جاذبه گردشگری زیبایی به نام جنگل حرا قشم

جنگل حرا زیستگاه مناسبی به خاطر نرم‌تنان، سخت‌پوستان و ماهیان آشكار آورده است که نژاد غذایی مهمی بابت ماهیان و پرندگان فرس رام ناشدنی هستند. ربط واقع مطلب كامل و ناقص خلق ابتدایی بوم‌سازگان (اکوسیستم) حرا و خلق ماهیان باارزش و صدف در بعدی حواشی سوزان به‌خوبی مشخص‌شده است.

بستر نمدار آبداده وزغ گریزگاه بیشه حرا، محل مناسبی درخصوص فراگیری پرندگان ماهی‌خوار دریازی و بری و به‌طور علنی ماهی‌خوار آبی سفیدپوست و اسود (اگرات آلبا) به حیات آورده و از وسط دیگرگونه‌ها، مرغ ذهاب یا آبچلیک (کارادریده) در اثنا مهاجرت از مركز و انتها ظاهر اصل موضوع قورباغه حرا گذار می‌کنند. غوك حرا در شتا زیستگاه مناسبی به خاطر غذادادن آبچلیک‌ها و پلوه ها است. مقدار قابل‌توجهی از گونه‌های مرغان اروپایی – آسیایی(حدود ۴۳ طریق ماهی خوارند) که به آفریقا مهاجرت می‌کنند. یکی از مسیرهای آوارگی از نواحی پهلوها ایران و از میان خلیج‌فارس در بام باریک گذرگاه هرمز مركز و انتها صریح موضوع آبخو قشم و آداك ابوموسی عبور می‌کند. بلوكات جزر و مدی حفاظت‌شده حرا به‌مثابه كشور آرام و غذادادن مرغان ماهی‌خوار و گونه‌های دیگری از ماكیان مهاجر است.

Related image

از راه خشکی (مثلاً كرانه ها قشم) راهی به درون جنگل‌ها زدایش و بی زن راه رویت آن‌ها، راه آبی است. بابت تماشای این قورباغه نیز باید با ناخدایان پرتجربه ولی شد، چون بی همسر آن‌ها می‌توانند آبراهه‌های کوچک و مفرط چی قورباغه را شناسایی کنند.دیدار از وزغ گریزگاه بیشه حرا خاطره‌ای به یاد باقی در اذهان دوستداران طبیعت، آب، هوا، نهال و پرندگان و سکوت طراز اول ابدی می‌گذارد. این جنگل‌های جزو جاذبه‌های ارجح قشم هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *