خانه / جاهای دیدنی کیش / معرفی بهترین پارک های ساحلی کیش

معرفی بهترین پارک های ساحلی کیش

از بزرگترین ساحل ها تفریحی که باید در سفرتون به کیش به آن بروید پارک ساحلی میرمهنا است. این پارک در معبر دریا قرار گرفته و یکی از بلوارهای اصلی کیش به شمار می رود که در آن بار ها، مراکز خرید و همین هتل های زیادی وجود دارد و نسبتا به بقیه ناحیه ها این آداك شلوغ است. پارک ساحلی میرمهنا نزدیک محله عرب‌ها و بومیان آبخو است و بدین نسق خوش زیستن ساده بومیان آبخوست را هم می‌شود به دور از آن همه قشقرق و زرق و برق آداك دید.

مردم محلی این منطقه این پارک را از مسجد خاتم الانبیا تا گستره جاسک امتداد پیدا کرده است را یکی از فوق العاده ترین ناحیه ها برای تماشای غروب خورشید برشمرده اند. در برخی از ساعات روز می توانید در این اسکله عمل به ماهی گیری کنید و نیز به تماشای لاک پشت هایی زیبا در كناره ها پارک میرمهنا که آزادانه به این طرف و آن طرف می روند بنشینید. سراسیمگی انگیزترین قسمت رویداد این است که می توانید همانجا ماهی هایی که گرفته اید را کباب کنید و میل نمایید. بعضی شب‌ها، دراسکله یا رستوران‌های اطرافش موزیک زنده نیز پایدار است، اگرچه این فقط مختص این موضع و آنجا نیست و موزیک زنده را تقریبا در همه جزیره می‌شود پیدا کرد.

 

پارک ساحلی میرمهنا

زمانی که به این منطقه رفتید تنها به تماشای غروب آفتاب و ماهی نوشیدن و تناول كردن نباید بپردازید چون که جاذبه های دیگری در حواشی آن هستند که باید از آن ها هم دیدن کنید. در نزدیکی پارک ساحلی میرمهنا، شهر سمج و شگفت‌انگیز کاریز قرار نژند و بولینگ و كلكسیون ورزشی مریم هم همان حوالی است. در این مكان هم مثل بقیه جزیره، خرید یکی از تفریحات ثابت است. بازار پارس خلیج، سوق و میدان معامله صفین، بازار زیتون و رسته ونوس فاصله چندانی با پارک ساحلی ندارند و غذاخوری توتی فروتی و میرمهنا با منوهای متنوعشان هم در نزدیکی پارکند و بین مسافران کیش بلند قامت و كوتاه قامت زیاد دارند.

پارک ساحلی سیمرغ

در قریب سامان بین جاده جهان و جاده دوچرخه‌سواری کیش یعنی در ضلع جنوب شرقی آبخوست و در دنباله ساحل، پارک ساحلی عنقا قرار گرفته، جایی که کمربند دوچرخه‌سواری کیش است و تا چشم کار می‌کند آبی دریاست. با رفتن به  پارک سیمرغ می‌شود با یک تیر دو نشان زد. خود پارک پر از جذابیت است و کسی تا حالا نشده برود و مكدر برگردد، به خصوص اگر با خانواده‌تان به کیش رفته باشید. فضای بزرگی برای بازی بچه‌ها در پارک درنظر نژند شده و جدید از آن زمین بدمینتون، پینگ پنگ، پیست اسکیت و مسیر پیاده‌روی هم دارد و از اینها مهمتر، اولین و بزرگترین پارک دلفین واق واق در مجاورتش قرار گرفته. در مجموعه دلفین این پارک که به آن دلفیناریوم می‌گویند، گونه‌های مختلفی از پستانداران دریایى مثل دلفین، شیر دریایى، گربه دریایى شمالى، گراز دریایى و پنگوئن که هر کدام حرکات نمایشی خاص خود را به كاربستن می‌دهند، نگهداری می‌شود و شنیدن اسم پنگوئن خود کافی‌ست که سر از پانشناسیم و فرصت دیدنش را شاید برای یکبار در معیشت خوش گذرانی كردن از دست ندهیم.

از این گذشته، فضای سبز پارک دلفین پر از نخل، بنجامین، درخت انجیرمعابد، کاکتوس و اوکالیپتوس است که در این مكان گردهم آمده‌اند. بعد از دیدن شیطنت دلفین‌ها و پیاده‌روی در فضای سبز هم می‌شود به بازدید باغ طیور رفت، جایی که پرندگانی از آمریکای جنوبی تا استرالیا و شرق آسیا تا آفریقا یکجا جمع شده‌ اند. در همجواری پارک ساحلی سیمرغ، هتل مارینا پارک که یکی از هتل های پنج هنرپیشه کیش واقع شده است. برای صرف غذا هم می‌شود مطعم جمیل در انتهای جاده جهان و غذاهای دریایی‌اش را برگزینی کرد.

پارک ساحلی مرد ماهیگیر

شاید فکر کنید تنها کشتی یونانی است که تغییر به سمبولیك از کیش شده است و همه برای تماشای آن به این جزیره می روند اما باید بگوییم این آبخوست ی کهن جذب های غزارت که هر کدام برای خودشان به نوعی نمادی برای این شهر به شمار می روند. پارک ساحلی مرد ماهیگیری یکی از همین نمادهایی است که در آداك کیش وجود دارد و برای دیدن آن اراده می کنیم که حتما به سمت کرانه ی شرقی آبخوست بروید.

اینجا، جایی است که هرکس از گشت و گذار در جزیره خسته می‌شود به آن می‌آید تا در زیر درختان تنومندش آرام بگیرد. این تمثال ۱۲ متر اوج دارد و ایضاً این تن سان در ردیف عقبی تصویر ی فیگوراتیو بزرگ در پارس قرار دارد. این مجسمه در مدت سه ماه توسط چهار ستاره در مشهد و در سه کارگاه آفریده شد، از همین ابهت و وقار آن بیش خیره کننده است. وجود دو آبنما و گیاهان بومی آبخوست مثل هور ایرانی، کنار، لور، گز، کرت، بمبرلاری، نخل خرما زیبایی‌های پارک را نمودارتر می‌کند. ساحل پارک مرد ماهی گیر یکی از جاهای آبخو است که خیلی‌ها برای درست کردن مجسمه‌های شنی انتخابش می‌کنند. در طول ساحل راه می‌روید  و مردم با جدیت تمام، شن‌های ساحل را به شکل‌های نوع به نوع و همگون درمی‌آوردند و چی از این بهتر. به اضافه اینکه همین که غروب می‌شود با نورپردازی پارک، همه چیز دلفریب‌تر می‌شود.

پارک ساحلی مرجان

یکی دیگر از ساحل ها تفریحی آبخست کیش منطقه ی پارک ساحلی مرجان است که دارای آبی عاقبت ناپذیری از دریا است و تصویری ماندگار از جریزه ی کیش و دیدنی های این جزیره را نشانتان می دهد. حتما در طول سفرتان به کیش از پارک ساحلی مرجان در این آبخو دیدن فرمایید. بعد از تماشای آب های زلال پارک ساحلی مرجان به سمت رسته مرجان بروید و در آن جا خریدتان را ارتكاب دهید. پس خرید ازنو به پارک برگردید و به تماشای غروب دیدنی مهر در این ساحل بنشینید. این پارک تا دلتان بخواهد كومه دارد و همینطور پیست دوچرخه سواری هم از آن می گذرد که می توانید اضافه بر تفریحات آبی ممکن در این منطقه دوچرخه اتومبیل هم انچام دهید. تفریجات آبی شی در پارک ساحلی مرجان شامل جت اسکی، غواصی و موتورهای کوچک ساحلی می شود. نیز اگر خواستید در این ناحیه بیتوته داشته باشید تا صبحتان را با صدای امواج جنوب فارس عوعو آغاز کنید هتل هایی مازاد یدكی در نزدیکی از پارک ساحلی قرار دارند.

مطلب پیشنهادی

حقایق شگفت انگیز جزیره ی زیبای کیش

حقایق شگفت انگیز جزیره ی زیبای کیش

جزیره‌ی کیش که در استان هرمزگان حادث :اسم تازه شده است از اصلی‌ترین مقصودها تماشا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *